Bu Kurban Bayramı’nda başta ülkemizdeki deprem bölgeleri ve diğer kriz coğrafyalarında yaşayan ihtiyaç sahipleri için yola çıkıyoruz.

Kurban vekaletlerinizi Türkiye ile birlikte 47 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştıracak ve dertlerine derman olacağız. Sizlerle birlikte.

Kurban (Vacip)

Bu Kurban, ülkemizdeki deprem bölgelerinde ve kriz coğrafyalarında hatırlanmayı bekleyen
kardeşlerimiz var.Vekalet Ver

ayni-yardim-br-foto.jpg

 

Türkiye ile birlikte hangi ülkelere ulaşacağız?

ORTA DOĞU

 Yemen, Filistin (Gazze ve Batı Şeria), Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün

AFRİKA

 Çad, Mali, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Moritanya, Gine, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya

ORTA ASYA VE KAFKASYA

Moğolistan, Gürcistan (Acara), Afganistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan

GÜNEY ASYA

Bangladeş (Arakan), Myanmar (Arakan), Pakistan, Tayland (Patani), Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Hindistan (Keşmir), Vietnam

BALKANLAR VE AVRUPA

Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Preşova), Romanya, Ukrayna (Kırım)

 

2022 Kurban yolculuğumuzda destek ve bağışlarınızla;

Türkiye ile birlikte 60 ülkede

65 bin 775 hisse kurbandan

2 milyon 630 bin ihtiyaç sahibi faydalandı. 

Ülkemizle birlikte 14 ülkede 41 bin 416 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuk ile annelerinin yüzü

yeni bayramlık kıyafetiyle güldü. Bu iyiliğe vesile olan hayırseverlere teşekkür ederiz.

ORADAYDIK

‘Bizi buralarda yalnız bırakmayın.’

Kurbanlarımızı bayram namazının ardından Köstence şehrindeki büyük bir hayvan çiftliğinde kestik. Kısa bir süre içerisinde güzelce pay ettik. Etleri poşetleyip soğuk hava kasası olan bir minibüse yükledik. Bir saat uzaklıktaki Mecidiye şehrinin mahallelerine gittik. Buradaki ihtiyaç sahibi ailelere kurban etlerini teslim ettik. Daha sonra Kubadın adındaki uzak bir köye gittik. Sokak sokak, kapı kapı dolaşarak kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıttık. 

Sultan Abdülmecid’in kurduğu Mecidiye şehrinin kenar mahalleleri ve köylerinde 250 aileye kurbanları ulaştırdık. Vedalaşırken bir isteğiniz var mı? diye sorduğumuzda “Bizi buralarda yalnız, kimsesiz bırakmayın. Bizi unutmayın! Sizi yanımızda görmek bize moral ve güç veriyor,” dediler. Sadece kurban etlerini değil kardeşliğimizi ve muhabbetimizi de taşıdığımızı hissederek ülkemize döndük.

Cemal Yılmaz / Romanya, 2022

Kurbanlarınız nasıl kesiliyor?

kurban-ikonlar-1.png

Kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfımıza gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına EFT/Havale, kredi kartı, posta çeki ile veya vakıf merkezine bizzat gelerek elden; internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır.

kurban-ikonlar-2.png

Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakfımız tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır.

kurban-ikonlar-3.png

Kurbanlıklar İHH görevlileri tarafından çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.

kurban-ikonlar-5.png

Kurbanlıklari, Kurban Bayramı’nın birinci günü bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

kurban-ikonlar-4.png

Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra vakfımız, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur.

Facebook'da Paylaş