2020 RAMAZAN

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Covid 19 Pandemisi döneinde ”ŞİMDİ DAYANIŞMA VAKTİ” projesi ile Ramazan çalışmalarını erkene almasıyla Ramazandan 20 gün önce başlayan çalışmalarımız bu sene çok bereketli geçti.

İlimizde bulunan VEFA SOSYAL DESTEK ekipleri ile kordineli olarak gıda paketi ve hijyen paketi dağıtımlarımızı gerçekleştirdik.

Merkez ilçelerimiz ve Aksu, Alanya, Gazipaşa, Korkuteli, Kumluca, Manavgat ve Serik temsilciliklerimizde ekiplerimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştılar.

İl içerisinde bağışçılarımız destekleri ile 3000 adet gıda paket dağıtımı gerçekleştirdik.

YETİMLER UNUTULMADI

Merkez ilçemizde ve ilçe temsilciliklerimizde Yetimler ve annelere 150 şer tl değerinde bayramlık hediyeler bayram öncesi ailelere ulaştırıldı.

SON SAHUR EMNİYETLE

Son sahurumuzu Antalya Muratpaşa İlçesinde bulunan ve karantina altında olan Zeytinköy mahallemizde görevli polis memurlarımıza sahurluk ikram ederek geçirdik. Etkinliğimize Antalya İHH başkanımız Mehmet YILDRIM’ın kısa bilgilendirme mesajı ile başladık. Arama Kurtarma Birimimiz, Genç İHH birimimiz, Motorlu ekibimiz ve Gönüllülerimizle güzel bir etkinlik gerçekleştirdik.

KIZILAYA KAN BAĞIŞI

Antalya İHH arama kurtarma birimi mübarek Kadir gecesinde ülkemizin içerisinde bulunduğu pandemi sıkıntısından dolayı azalan kan stoklarına destek vermek amacı ile Kızılaya kan bağışında bulundu.

MAZLUM COĞRAFYALAR UNUTULMADI

Antalya İHH olarak siz değerli bağışçılarımızın Yurtdışı şartlı Zekat Fitre Sadaka Adak-Akika ve Bağışlarınız başta Yemen, Somali, Moro, Arakan, Nijer, Filistin, Suriye ve Afrika olmak üzere mazlum ve mağdur coğrafyalara ulaştırdık. Orada yaşayanların selam ve dualarını sizlere iletiyoruz.

Gazze Hafızlarımız

Yıllardır açık hava hapisanesinde bulunan Gazze halkına desteklerimiz devam ediyor. Gazzede bulunan ve 400 öğrencisi olan MAVİ MARMARA HAFIZLIK OKULUMUZUN hafız başına 1 senelik gideri olan 1200 tlnin projesini üstlendik ve Ramazan içerisinde %75 lik oranını karşıladık. sizlerin destekleri ile bu projenin kalan kısmını Ramazan sonrasında hemen bitirmek ümidindeyiz.

İYİLİK HER ZAMAN VE HER YERDE diyerek çıktığımız bu yolda nice RAMAZAN’larda buluşmak ümidiyle.

Facebook'da Paylaş