Sizlerin destekleri ile Sudan Wad Tuada köyünde yaptırdığımız cami açılışını 2020 Şubat ayı içerisinde gerçekleştirdik. Yapımı takriben 1,5 yıl süren ve maliyeti 44,000 euro olan cami açılışına Antalya’dan Manavgat ilçe temsilcimiz Furkan SARIKAYA katılım sağlamıştır.

Sudan’da yıllarca süren iç savaş bölgedeki insanları ekonomik ve sosyal açıdan derinden etkilemiştir. Kuzey Kurdufan eyaletinin Wad Tuada köyünde mescit bulunmadığından, insanlar en yakını kilometrelerce uzaklıkta bulunan mescide giderek ibadetlerini cemaatle eda etmektedirler. Bu proje ile bölge halkına ihtiyaç duydukları, ibadetlerini huzur içinde yapabilecekleri temiz ve uygun bir ibadethane inşa edilmiştir.

Sudan’ın Kuzey Kurdufan eyaletinin Sudri mıntıkasında bulunan Wad Tuada köyünde inşa edilen cami projemiz kapsamında 250 Müslümanın ibadetini yerine getirebileceği 100 m² tek katlı ve 300 m² avlusu olan bir mescid inşa edilmiştir. Mescid, 100m2’lik halı, ses sistemi, küçük minare, abdesthane ve 2 tuvalet ihtiva etmektedir.

Proje süresi içerisinde yardımlarını ve desteklerini esirgemeyen değerli bağışçı ve gönüllülerimize teşekkür ederiz.

Facebook'da Paylaş