Kurban’ın rahmeti tüm dünyaya yayılsın diye hazırlıklarımıza başladık. Kurban vekaletlerinizi, 28 yıldır olduğu gibi bu yıl da, İHH ile dünyanın dört bir tarafına ulaştırabilir, sizi bekleyen yüz binlerce ihtiyaç sahibinin sevincine ortak olabilirsiniz

KURBAN BAĞIŞINIZI BURADAN YAPABİLİRSİNİZ

Orta Asya ve Kafkasya
Moğolistan, Kırım, Afganistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan

Balkanlar
Macaristan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Preşova)

Afrika
Çad (Çad ve Orta Afrikalı Mülteciler), Kamerun, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Senegal, Moritanya, Fildişi Sahili, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan (Darfur, Hartum ve Kesele), Somali, Tanzanya, Kenya, Güney Afrika, Eswatini, Mozambik

Ortadoğu
Yemen, Filistin (Gazze ve Batı Şeria), Irak (Musul ve Kerkük), Lübnan (Lübnan ve Filistinli Mülteciler), Cibuti (Yemenli Mülteciler), Suriye

Asya
Bangladeş (Bangladeş ve Arakanlı Mülteciler), Pakistan (Pakistan ve Doğu Türkistan), Endonezya (Açe ve Palu), Tayland (Patani), Hindistan (Hindistan ve Assam), Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Myanmar (Arakan)

İHH 2019 Kurban’da sizlerin desteğiyle 93 ülke ve bölgede 2 milyon 57 bin ihtiyaç sahibine 51 bin 447 kurban hissesi ulaştırdı. 

Kurbanlarınız nasıl kesiliyor?

kurban-ikonlar-1.png

Kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfımıza gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale, kredi kartı, posta çeki ile veya vakıf merkezine bizzat gelerek elden, internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır.

kurban-ikonlar-2.png

Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakfımız tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır.

kurban-ikonlar-3.png

Kurbanlıklar İHH görevlilerince çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.

kurban-ikonlar-5.png

Kurban Bayramı’nın birinci günü kurbanlıklar bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

kurban-ikonlar-4.png

Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra vakfımız, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur.


Facebook'da Paylaş