Suriye acil yardım

Çatışmalardan kaçan binlerce insanın sığınağı olan mülteci kamplarında zor günler yaşanıyor. Bölgeye yönelik tehditler sürerken, beslenme ve barınma sorunları giderek artıyor. Suriye halkı desteğinizi bekliyor.

Tehditlerin artması, gıda sıkıntısı ve hastalıklar yüz binlerce kişinin yeniden yollara düşmesine sebep olabilir. 

BAĞIŞTA BULUN

Suriye’de 5 milyon kişi evini terk etmek zorunda kaldı

Reform talepleriyle başlayıp uluslararası güçlerin müdahalesi sonrasında küresel hesaplaşma arenasına dönüşen Suriye’de insani bedel giderek büyüyor. Şimdiye kadar 500 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşta 2 milyon kişi sakat kaldı, 5 milyon kişi de evini terk etti.

Şimdi İdlib’de yaşayan 3 milyon kişi yeni bir krizle karşı karşıya. Günlük gıda ihtiyacını bile karşılamakta güçlük çeken çoğu mülteci aile başta hijyen, gıda, un ve çadır olmak üzere temel yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor.

İHH’nın yardımları devam ediyor

Suriye’deki çalışmalarını 10 koordinasyon merkeziyle sürdüren İHH’nın, kurduğu 6 konteyner kent ve 27 çadır kentte 150 binden fazla insan yaşıyor. 61 fırın, 30 mutfak ile mültecilere yemek hizmeti de veren İHH, 2012 ile 2018 yılları arasında Suriyeli mültecilere 360.605.013 Dolar tutarında yardım ulaştırdı.

Ne yapabilirim?

Bölgeye temel yaşam malzemeleri ulaştıracak olan İHH’nın çalışmalarına sayfanın üst kısmından dilediğiniz miktarda destek olabilir veya SURIYE yazıp 3072’ye göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

kardesine-cati-ol.jpg.jpg

Savaşın halen devam ettiği bölgede yeni kurulacak yerleşim bölgeleri için yaşam çadırına ihtiyaç var. 7.225 TL bağışlayarak alacağınız yaşam çadırında mat, battaniye, sünger yatak, yastık, su termosu, kumaş elbise dolabı, aydınlatma feneri, halı ve mutfak malzemeleri bulunmaktadır.

BAĞIŞTA BULUN

Gelen bağışlarla inşa edilecek çadırkentin alt yapısı, su depoları, tuvaletleri ve benzer ihtiyaçları da karşılanacaktır.

Değerli İHH dostları

Malum olduğu üzere en son İDLİB’e saldırılardan sonra sınırımıza bir milyon insan daha dayanmak üzere.

Durumları çok vahim. Ve biz Antalya İHH olarak 15 tatilde bizzat kendimiz dağıtmak üzere

🔴Battaniye (temiz olmak şartı ile 2. El kabul ediyoruz)

🔴Halı (temiz olmal şartı ile 2. El kabul ediyoruz)

🔴Kuru Gıda

🔴Un

🔴Yaşam Malzemelerinden

Oluşan en az 2 Tır çıkarmak üzere bir kampanya başlatıyoruz.

Bu kampanyaya desteklerinizi bekliyoruz.

☎Telefon İrtibat: 0533 380 09 58

Online Bağış: www.antalyaihh.org.tr

Hesabın Sahibi:
ANTALYA İNSAN VE HAK VE HÜRRİYETLERİ İNSANİ YARDIM DERNEĞİ IBAN TR130020500000695530300008

Facebook'da Paylaş